W jakie systemy dźwiękowe są zaopatrywane centra handlowe?

Galerie handlowe to ogromne obiekty, w których niezwykle ważna jest sprawna komunikacja. Aby ją umożliwić, niezbędny okazuje się montaż niezawodnych systemów dźwiękowych.

 

Charakterystyczne dla centów handlowych są tak zwane systemy Background Music, czyli w tłumaczeniu „muzyka tła”. Jej zadaniem jest wprowadzenie przyjemnej atmosfery w obiekcie, jednocześnie nie angażując uwagi gości. Ten system dźwiękowy dociera do wszystkich zakątków galerii i nastraja klientów do zakupów. W trakcie emisji muzyki mogą być przekazywane komunikaty obsługi lub reklamy.

 

W centrum handlowym ogromne znaczenie ma bezpieczeństwo. W przypadku pożaru lub innej, zagrażającej klientom sytuacji, ważne są natychmiastowe, jasne i dobrze słyszalne komunikaty. Systemy alarmowe DSO znacznie przyspieszają ewakuację wszystkich gości. Dodatkowo system dwukierunkowej komunikacji ratunkowej pozwala na sprawny kontakt personelu z klientami. Oprócz tego w centrach handlowych wykorzystuje się instalacje przywoławcze, systemy lokalne dla pojedynczych sklepów oraz ścieżki dźwiękowe filmów, jeśli w centrum znajduje się kino.

 

Czym powinien wyróżniać się dobry system dźwiękowy?

 

W tak dużych obiektach, jak centra handlowe, na pierwszym miejscu stawia się wydajność i niezawodność. Nasza firma proponuje projekty akustyczne, które sprawdzą się w większych i mniejszych galeriach handlowych.

 

Systemy dźwiękowe powinny docierać we wszystkie miejsca obiektu i być wyposażone w płynną regulację głośności. Przykładowo muzyka tła musi być cicha i dyskretna, a ważne komunikaty – głośne i wyraźne dla każdego klienta. Duże znaczenie ma również jakość i czystość dźwięku.

 

System audio w centrum handlowym nie powinien zwracać uwagi gości. Z tego powodu najlepsze okazują się produkty naścienne i sufitowe o niewielkich wymiarach i neutralnych barwach, takich jak czerń, biel lub srebro. System dźwiękowy powinien również docierać do parkingu. Właściciele centrów zwracają dużą uwagę na okres gwarancji i możliwość rozbudowy systemu. Liczy się też, prostota obsługi i niezawodność.

 

Wróć