Systemy maskowania dźwiękiem

SYSTEMY MASKOWANIA DZWIEKIEM

Systemy maskowania dźwiękiem sprawiają, że ​​niepożądane rozmowy i inne czynniki rozpraszające hałas są mniej słyszalne. Rezultat: pracownicy są mniej rozproszeni, są w stanie lepiej się skoncentrować, a ich produktywność w wymierny sposób wzrasta. Maskowanie dźwięku to dźwięk otoczenia dostosowany do częstotliwości ludzkiej mowy, co zapewnia większą prywatność rozmowy.

 

Jak działa maskowanie dźwiękiem?

 

Dodanie dźwięku do przestrzeni w rzeczywistości sprawia, że ​​przestrzeń wydaje się cichsza. Brzmi to sprzecznie z intuicją, ale to prawda. Dzieje się tak, ponieważ dodatkowy dźwięk zmniejsza zrozumiałość ludzkiej mowy. Kiedy nie możesz zrozumieć, co ktoś mówi, jego słowa są mniej rozpraszające – w rzeczywistości prawdopodobnie nawet ich nie zauważasz. Maskowanie dźwięku sprawia, że ​​budynek wydaje się cichszy, ponieważ podnosi poziom hałasu otoczenia i sprawia, że dźwięk mowy jest mniej zrozumiały, a tym samym mniej rozpraszający.

 

W czym tkwi skuteczność systemu?

 

Maskowanie dźwięku to dźwięk otoczenia, podobny do dźwięku przepływu powietrza, który został specjalnie zaprojektowany, by dopasować go do częstotliwości ludzkiej mowy, dzięki czemu można skierować uwagę na czynniki rozpraszające konwersację i sprawić, że będą mniej rozpraszające. Maskowanie dźwięku nie usuwa dźwięku ani nie eliminuje całego szumu mowy w otoczeniu, po prostu ogranicza to, jak daleko rozmowy mogą być słyszane i rozumiane przez innych, co nazywamy promieniem rozproszenia.