Nagłośnienie obiektów sportowych

NAGŁOŚNIENIE OBIEKTÓW SPORTOWYCH

Obiekty sportowe należą do grupy obiektów o bardzo trudnych warunkach akustycznych. Dzieje się tak ze względu na duże rozmiary samych budowli oraz poprzez stosowane w większości przypadków materiały budowlane i wykończeniowe o bardzo wysokim stopniu odbijania fal dźwiękowych.

 

Projektowane systemy nagłośnienia obiektów sportowych muszą zapewnić zrozumiałość mowy o wymaganym STI. Zestawy głośnikowe muszą charakteryzować się odpowiednim, dość dużym ciśnieniem akustycznym w celu zapewnienia odpowiedniej różnicy pomiędzy falą bezpośrednią i falą odbitą, po wtóre muszą zapewnić równomierne pokrycie dźwiękiem nagłaśnianej powierzchni. Zatem zastosowane zestawy głośnikowe powinny charakteryzować się precyzyjnymi kątami propagacji, dużym SPL oraz być odporne na warunki atmosferyczne.

 

Wśród szerokiej gamy produktów marki DAS AUDIO, dystrybuowanej na terenie Polski przez AVI MEDIA są takie serie, jak ARTEC, HQ, BIDRIVER, WR, OVI czy EN54. Każda z tych serii spełnia wymagania opisane powyżej, a dodatkowo posiada unikatowe cechy, które czynią ją doskonałym produktem do profesjonalnego nagłośnienia obiektów sportowych.