Realizacje

CENTRUM SZKOLENIOWE - CRACOVIA TRAINING CENTER
OŚRODEK KULTURY „ARSUS”. DOSTAWA SYSTEMU ELEKTROAKUSTYCZNEGO
Guiness Pub oraz Niewinni Czarodzieje 2.0 - Wrocław
MEDIATEKA GRODZISK MAZOWIECKI
MEDIATEKA GRODZISK MAZOWIECKI
MEDIATEKA GRODZISK MAZOWIECKI
GE AVIATION
EC1 – PLANETARIUM
OŚRODEK SZKOLENIOWY ŻANDARMERII WOJSKOWEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM
HOTEL GRANARY ISLAND APARTAMENTS GDAŃSK
BRUKSELA – SALA PRZEDSTAWICIELSTWA RZECZYPOSPOLITEJ PRZY UNII EUROPEJSKIEJ
AULA W SZPITALU DZIECIĘCYM W KRAKOWIE
MINISTERSTWO ZDROWIA
COLLIERS WARSZAWA
STRABAG S.A.
NACZELNY SĄD ADMINISTRACYJNY W WARSZAWIE
PWC WARSZAWA
MUZEUM MIASTA ŁODZI
MUZEUM ŚLĄSKIE W KATOWICACH
MUZEUM X PAWILONU CYTADELI WARSZAWSKIEJ
EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI W GDAŃSKU
HOTEL ARCHE W ŻNINIE
ZUS WARSZAWA
GALLO A’DIVA W STUDIU YOGI
RESTAURACJA PROJEKT 44
CENTRUM SZKOLENIOWE - CRACOVIA TRAINING CENTER

 

AVI MEDIA na zlecenie firmy EXPANDER  Integrator IT z Krakowa wykonała projekt oraz dostarczyła system nagłośnienia boiska piłki nożnej oraz trybun do centrum szkoleniowego CRACOVIA TRAINING CENTER, mieszczącego się w miejscowości Rączna pod Krakowem.

Nowy ośrodek treningowy Pasów to rozbudowany i w pełni wyposażony kompleks, którego całkowita powierzchnia wynosi blisko 90 tys. metrów kwadratowych.

W jego obrębie zawodnicy mają do dyspozycji aż pięć pełnowymiarowych boisk o naturalnej nawierzchni. Boisko główne wyposażone zostało w system podgrzewania murawy, a jego zadaszona trybuna może pomieścić ponad 500 widzów.

Do nagłośnienia obiektu sportowego posłużyło osiem zestawów głośnikowych dalekiego pola marki DAS AUDIO – OVI12 w wersji IP54, a do nagłośnienia trybun cztery takie zestawy. Głośniki są zasilane za pomocą instalacyjnych wzmacniaczy DAS Audio z serii PA.

Zastosowane zestawy głośnikowe DAS AUDIO OVI12 doskonale sprawdzają się do nagłaśniania obiektów o dużej powierzchni, jak hale sportowe, boiska, duże sale konferencyjne, baseny, kluby jeździeckie, inne kluby sportowe.

OVI 12 to zestaw składający się z 12-calowego, koaksjalnego głośnika nisko-średniotonowego oraz 1 calowego drivera, zamkniętych w obudowie z polipropylenu. Unikatowa budowa pozwala na montaż zestawu na ścianie, suficie, podwieszenia na dźwigarach, czy też za pomocą dodatkowych akcesoriów zastosowania go jako głośnik wiszący. Wysoki SPL wynoszący 96 dB przy 1W/1m oraz kąt dyspersji 90 stopni koaksjalnie sprawiają, iż do nagłośnienia dużej powierzchni potrzebna jest zdecydowanie mniejsza ilość zestawów niż w przypadku innych produktów. Do równomiernego pokrycia dźwiękiem hali z boiskiem do koszykówki, przy założeniu montażu głośników do dźwigarów na wysokości 6 metrów, wystarczyć będą cztery zestawy OVI 12.

W przypadku CRACOVII, ze względu na zastaną infrastrukturę, zestawy głośnikowe służące do nagłośnienia boiska musiały zostać zainstalowane na słupach oświetleniowych, co nie zmienia faktu, że i w tym przypadku spełniają swoje zadanie, pokrywając dźwiękiem całe boisko. Do nagłośnienia głównej trybuny posłużyły cztery zestawy OVI 12.

Dodatkowo dostarczyliśmy zestawy serii ARTEC 510 do nagłośnienia małej trybuny wewnątrz hali sportowej obiektu.

Firma DAS AUDIO, hiszpański producent systemów nagłośnienia, którego wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski jest firma AVI MEDIA posiada bardzo szeroki asortyment służący do nagłośnienia obiektów sportowych, na który składa się kilka serii produktowych – OVI, BIDRIVER, HQ, WR, ARTEC.

Firma AVI MEDIA poza samą dystrybucją profesjonalnych systemów elektroakustycznych pełni również usługi projektowe oraz doradcze w zakresie systemów multimedialnych. Wykonujemy profesjonalne projekty nagłośnienia poparte symulacją akustyczną oraz kompleksową dokumentację projektową dotyczącą multimediów, jak tablice wyników, systemy informacji wizualnej, DS., rezerwacji sal.

Zapraszamy do współpracy.

OŚRODEK KULTURY „ARSUS”. DOSTAWA SYSTEMU ELEKTROAKUSTYCZNEGO

We wrześniu 2020r. dostarczyliśmy do Ośrodka Kultury m. st. Warszawy, dzielnicy Ursus system nagłośnieniowy wyrównany liniowo nowej serii DAS Audio Event 26A. System składający się z 8 topów na stronę i dwóch subwooferów będzie wykorzystywany zarówno w sali widowiskowej mieszczącej 500 osób w głównej siedzibie ośrodka, podczas imprez plenerowych w Parku Czechowickim oraz w innych placówkach ośrodka. Dzięki swojej uniwersalności system sprawdzi się zarówno jako system nagłośnienia dla małych imprez, jak też jako nagłośnienie sceniczne dla dużych koncertów dla kilku tysięcy osób.

Dzięki gościnności OK. Arsus istnieje możliwość obejrzenia i posłuchania systemu po wcześniejszym ustaleniu terminu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Guiness Pub oraz Niewinni Czarodzieje 2.0 - Wrocław

Na zlecenie firmy Dimension4 dostarczyliśmy systemy nagłośnienia do dwóch klubów muzycznych znajdujących się we Wrocławiu:

Guiness Pub na Placu Solnym,

Niewinni Czarodzieje2.0 pod Sukiennicami.

W obydwu miejscach idealnie sprawdza się nowa seria DAS AUDIO Event 26A stosowana jako system koncertowy. Wykorzystaliśmy trzy topy na jedną stronę i po jednym subwooferze. System Event 26A stanowi doskonałe rozwiązanie w takich aplikacjach, ponieważ wyróżniają go aktywne zestawy głośnikowe z wbudowanymi filtrami FIR, a także szerokie możliwości ustawienia kątów między zestawami głośnikowymi. System charakteryzuje się małymi gabarytami, ciepłym brzmieniem oraz wyrównanymi częstotliwościami. W stosunku do podobnych produktów należących do konkurencji, Event26A wyróżnia się atrakcyjną ceną, co sprawia że jest najtrafniejszym rozwiązaniem.

Aby równomiernie pokryć dźwiękiem całe pomieszczenia i zapewnić muzykę tła, zdecydowaliśmy się także na zastosowanie zestawów drugiego producenta – Gallo Acoustics, którego jesteśmy dystrybutorem na terenie Polski. Zestawy charakteryzują się ciekawym designem, małymi gabarytami oraz czystym brzmieniem. Te cechy sprawiają, że produkty seria A-Diva produkcji Gallo są idealne jako zestawy głośnikowe w pubach, restauracjach czy klubach. Ponadto w Guiness’ie wykonaliśmy specjalne malowanie pod kolor wykończenia pomieszczeń.

Za zarządzanie systemem dźwiękowym odpowiadają procesory DSP  firmy Biamp Systems, model Tesira ze sterownikami ściennymi Tec-1. W przypadku koncertów stosowane są również miksery Allen&Heath.

MEDIATEKA GRODZISK MAZOWIECKI

Studio nagrań

Projekt, dostawa i uruchomienie systemu studia nagrań

Z naszych usług skorzystała Mediateka w Grodzisku Mazowieckim. W  listopadzie 2019 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w projekcie dotyczącym projektu i wyposażenia studia nagrań.

Dzięki wyjątkowym cechom produktów stworzyliśmy bardzo dobrze funkcjonujący system, który składał się z: miksera marki Allen&Heath SQ7, mikrofonów przeznaczonych również do studia nagrań: AUDIOTECHNICA ATM510, ATM -650, AUDIOTECHNICA ATM-350 U, Rode NT1 Kit, TLM 102 NI Studio Set. Dodatkowo system został wyposażony w stół, statywy, słuchawki, w wzmacniacz słuchawkowy, odsłuch sceniczny, a także istotny sprzęt do instrumentów.

MEDIATEKA GRODZISK MAZOWIECKI

System multimedialny

Wykonanie projektu systemów multimedialnych dla całego budynku Mediateki, programowanie  i strojenie systemu dźwiękowego.

AVI Media wraz z firmą Dimension4 wykonała projekt, wdrożenie i instalację systemu nagłośnienia i zarządzania dźwiękiem dla Mediateki w Grodzisku Mazowieckim.
W projekcie wykorzystaliśmy produkty marki D.A.S Audio, Biamp Systems oraz Audix.

MEDIATEKA GRODZISK MAZOWIECKI

Totem multimedialny

Wykonanie projektu i wdrożenie totemu multimedialnego dla Mediateki

GE AVIATION

<strong>System nagłośnienia</strong>

<em>Wykonanie projektu, dostawa systemu nagłośnienia, programowanie i strojenie systemu nagłośnienia w Sali konferencyjnej w siedzibie GE w Warszawie. Na zlecenie firmy Dimension4 Sp. z o.o. Sp. K.</em>

<em> </em>

Razem z firmą Dimnesion4 Sp. Z o.o. Sp.K. zaprojektowaliśmy, wdrożyliśmy  i skonfigurowaliśmy system nagłośnienia dla GE AVIATION. Dla pełnej funkcjonalności systemu wykorzystano procesor DSP marki Biamp Systems Tesira Forte CI, głośniki Gallo Acoustics A’DIVA Droplet, a także wzmacniacz sieciowy marki Biamps i mikrofony wiszące. Cały system jest w pełni funkcjonalny.

EC1 – PLANETARIUM

System nagłośnienia

Projekt i dostawa systemu nagłośnienia planetarium w EC1.

Całe Planetarium oraz sala kinowa zostały wyposażone w kinowe zestawy głośnikowe firmy Luis Wassmann.  Dodatkowo dźwięk wzmocniony został dzięki wzmacniaczom mocy Luis Wassmann VCL. Na każdej z sal został zainstalowany system odsłuchowy w układzie 5.1, dzięki czemu wysokiej rozdzielczości obrazowi towarzyszy dźwięk dochodzący do widza z każdej strony, co zapewnia niezapomniane wrażenia.

OŚRODEK SZKOLENIOWY ŻANDARMERII WOJSKOWEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM

System zarządzania dźwiękiem

Na zlecenie firmy AV SMART – dostawa systemu zarządzania dźwiękiem BIAMP TESIRA, mikrofony sufitowe AUDIX.

Z naszych usług skorzystał Ośrodek Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Miło jest nam poinformować, że wraz z firmą AV Smart dostarczyliśmy system zarządzania dźwiękiem Biamp Systems Tesira serwer IO AVB. Do systemu zamontowane zostały karty wejściowe i wyjściowe, aby rozbudować system o jego funkcjonalność. Projekt zawierał również mikrofony marki Audix.

HOTEL GRANARY ISLAND APARTAMENTS GDAŃSK

System zarządzania dźwiękiem

Dostawa systemu zarządzania dźwiękiem  – na zlecenie firmy AV SMART.

Na zlecenie firmy AV Smart dostarczyliśmy system zarządzania dźwiękiem dla Hotelu Genary Island Apartaments w Gdańsku.  System składał się z procesora do zarządzania dźwiękiem marki Biamp Systems Tesira Forte AVB AI.

BRUKSELA – SALA PRZEDSTAWICIELSTWA RZECZYPOSPOLITEJ PRZY UNII EUROPEJSKIEJ

System zarządzania dźwiękiem
Dostawa systemu zarządzania dźwiękiem.

Wraz z firmą AV Smart dostarczyliśmy system zarządzania dźwiękiem dla Sali Przedstawicielstwa Rzeczpospolitej przy Unii Europejskiej. Zainstalowany zostało urządzenie marki Biamp Systems Tesira Serwer IO, a także karty: SIC-4, SEC-4 oraz  SOC-4

AULA W SZPITALU DZIECIĘCYM W KRAKOWIE

System nagłośnienia

Prokocim – projekt systemu nagłośnienia.

Wraz z firmą AV Smart zaprojektowaliśmy oraz wdrożyliśmy system zarządzania dźwiękiem dla Auli w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.  Aula została wyposażona w system D.A.S Audio ARTEC-308. Sygnał został wzmocniony wzmacniaczami.  Dodatkowo wykorzystaliśmy procesor marki Biamp Systems Tesira Forte AVB, a także bezprzewodowe mikrofony AUDIX.

MINISTERSTWO ZDROWIA

System AV

Projekt i dostawa systemów AV.

W Pałacu Paca-Radziwiłłów przy ul. Miodowej w Warszawie zaprojektowaliśmy, a także dostarczyliśmy system dźwiękowy w sali kasetonowej i sali kolumnowej. Cały projekt opiera się na procesorze DSP Biamp Systems Tesira Forte AVB CI. Do pełnej funkcjonalności sali wykorzystaliśmy mikrofony na gęsiej szyi marki Audiotechnica, panel sterowania Biamp Systems TEC-1, a także wzmacniacz mocy Apart Audio. Cały system sterowania odbywa się za pomocą tabletu, a także Biamp TEC-1.

COLLIERS WARSZAWA

System nagłośnienia

Projekt i konfiguracja systemów audio- części systemów AV z funkcja wideokonferencji.

STRABAG S.A.

System AV

Projekt, dostawa i konfiguracja systemu AV w salach konferencyjnych w siedzibie firmy.

W ramach przygotowanego projektu modernizacji, dokonaliśmy dostawy wraz z instalacją sprzętu audiowizualnego w sali konferencyjnej.  System został zaprojektowany dla sali posiadającej funkcję łączenia i dzielenia jej na dwie niezależne od siebie sale. System opiera się na bezprzewodowym systemie do prezentacji ClickShare CSM-1, matrycy HDMI marki Gefen, jak również mikrofonach z Audio-technica. Do systemu wykorzystano głośniki marki Apart Audio. Dzięki swojej unikalności system jest w pełni funkcjonalny.

NACZELNY SĄD ADMINISTRACYJNY W WARSZAWIE

System elektroakustyczny

Projekt, dostawa i konfiguracja systemu elektroakustycznego w ramach modernizacji systemu nagłośnienia w Sali Zgromadzeń NSA.

Nowa siedziba Śądu mieści się u zbiegu ulicy Boduena i Jasnej w Warszawie. Mieliśmy  przyjemność współpracować z NSA w zakresie modernizacji systemu dźwiękowego w Sali Zgromadzeń NSA. Cały system opierał się na procesorze DSP marki Biamp Systems AudioFlex CM, który umożliwia niezależną regulację parametrów sygnału dla każdego ze źródeł,  wykorzystany również został wzmacniacz strefowy Biamp MCA 8050, a także mikrofony marki Audio-technica.

PWC WARSZAWA

Systemy multimedialne

Projekt, dostawa, konfiguracja systemów multimedialnych w salach konferencyjnych.

Mieliśmy przyjemność współpracować z firmą PwC, która działa w sektorze doradztwa. Pomieszczenia konferencyjne wyposażone zostały w pełni w wysokiej jakości sprzęt audiowizualny. System opierał się na procesorze Biamp Tesira Forte oraz dostarczone zostały mikrofony sufitowe marki Biamp Systems.

MUZEUM MIASTA ŁODZI

System multimedialny

Projekt systemu multimedialnego AV dla wystawy stałej „Triada łódzka – Trzy Wielkie Społeczności – Polacy, Niemcy, Żydzi” w podziemiach pałacu Poznańskich.

Ze względu na bardzo trudną akustykę i różne typy pomieszczeń, w których jest zorganizowana wystawa, zastosowano zestawy odsłuchowe krótkiego pola firmy Genelec. Dźwięk jest przetwarzany przez procesory audio. Sercem systemu jest mikser Allen&Heath Qu-Pac,a  przewodników wyposażono w bezprzewodowe zestawy mikrofonów Audio-Technica.

MUZEUM ŚLĄSKIE W KATOWICACH

System nagłośnienia i zarządzania dźwiękiem

Projekt, dostawa, konfiguracja i uruchomienie systemu nagłośnienia i zarządzania dźwiękiem wystawy stałej.

Hala wystawowa Muzeum Śląskiego została wyposażona w profesjonalny sprzęt audiowizualny. W projekcie zastosowano zestawy głośnikowe marki GENELEC, które charakteryzują się wąską kierunkowością.  Większość zestawów została zainstalowana w suficie, a subwoofer w ścianach.  Cały system opiera się na procesorze DSP Biamp Systems Tesira Serwer IO-AVB. Zastosowano również karty wejść i wyjść Biamp SIC-4 oraz SOC-4.

MUZEUM X PAWILONU CYTADELI WARSZAWSKIEJ

System nagłośnienia i zarządzania dźwiękiem

Projekt, dostawa, konfiguracja i uruchomienie systemu nagłośnienia kinowego, konferencyjnego i zarządzania dźwiękiem.

Dla Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej dostarczyliśmy i zainstalowaliśmy kinowe zestawy głośnikowe Luis Wassmann. Oprócz projekcji, w sali odbywają się również wszelkiego rodzaju spotkania, jak również konferencje. Aby zapewnić sali pełną funkcjonalność zamontowano mikrofony na gęsiej szyi Audio-Technica oraz zestawy głośnikowe GENELEC 4030. System opiera się na procesorze dźwięku marki Biamp Systems Nexia.

EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI W GDAŃSKU

System nagłośnienia i zarządzania dźwiękiem

Projekt, dostawa, konfiguracja i uruchomienie systemu nagłośnienia i zarządzania dźwiękiem wystawy stałej.

Głównymi elementami systemu było nagłośnienie liniowe sali koncertowej, w tym: zestawy głośnikowe D&B Audiotechnik  z serii U, subwoofer i wzmacniacze mocy D&B Audiotechnik D80 oraz konsolety mikserskie Avid Venue S6L. Dodatkowo przewidziany został system odsłuchu scenicznego, mikrofony przewodowe i bezprzewodowe Audio-Technica, cyfrowy mikser Allen&Heath SQ-6.

HOTEL ARCHE W ŻNINIE

System nagłośnienia i zarządzania dźwiękiem

Projekt, dostawa, konfiguracja i uruchomienie systemu nagłośnienia i zarzadzania dźwiękiem.

DAS AUDIO – OVI 12 – doskonałe zestawy głośnikowe instalacyjne do dużych pomieszczeń. Na zamówienie firmy Dimenion4 dostarczyliśmy do hotelu Arche w Żninie system nagłośnienia składający się z procesorów Tesira marki BIAMP SYSTEMS, zestawów bezprzewodowych Audix oraz instalacyjnych zestawów głośnikowych dystrybuowanej przez AVIMedia marki D.A.S. Audio – OVI 12. Dzięki unikatowym cechom OVI12, jak moc 300W RMS, skuteczności 96 dB 1W/1m oraz kątowi propagacji 90 stopni, do równomiernego pokrycia sali widocznej na zdjęciu wystarczyło 18 zestawów głośnikowych. Wymiary pomieszczenia są niebotyczne, bo wynoszą około 90 x 30 m.

Niezmiernie nam miło, że produkty DAS Audio coraz częściej pojawiają się na rynku instalacji na terenie Polski. Dzięki współpracy z naszym stałym kooperantem, firmą Dimension4, możemy pochwalić się ponownie wzorcową instalacją nagłośnienia w wielkopowierzchniowych salach konferencyjnych.

ZUS WARSZAWA

System nagłośnienia

Dostawa, konfiguracja systemu nagłośnienia Sali konferencyjnej.

D.A.S. Audio w I Oddziale ZUS w Warszawie. Instalacyjne zestawy głośnikowe ARTEC 508 znalazły swoje miejsce w sali konferencyjnej warszawskiego oddziału ZUS. Polecamy w instalacjach, gdzie jest potrzeba pokrycia dalekiego pola. Sala ma bowiem prawie 30m, a spadek poziomu głośności jest niemalże nieodczuwalny. W ramach wykonanej instalacji dostarczone zostały również zestawy bezprzewodowe Audix serii 40, mikser i wzmacniacz firmy Apart Audio oraz projektor Optoma .

GALLO A’DIVA W STUDIU YOGI

System nagłośnienia i zarządzania dźwiękiem

Projekt, dostawa, konfiguracja i uruchomienie systemu nagłośnienia i zarządzania dźwiękiem.

To była pierwszą instalacja pod szyldem AVI MEDIA. Z naszych usług skorzystało STUDIO YOGI mieszczące się w warszawskiej dzielnicy Ursus. Dzięki rewelacyjnym właściwościom elektroakustycznym naszych zestawów Gallo Acoustics A’Diva udało się uzyskać doskonałą zrozumiałość przekazywanych treści audio oraz równomierne pokrycie dźwiękiem całego pomieszczenia, przy wykorzystaniu tylko czterech zestawów głośnikowych. Do zasilenia naszych zestawów posłużył wzmacniacz i przedwzmacniacz marki APART AUDIO. Tej samej marki jest też źródło dźwięku w postaci odtwarzacza DVD/Bluetooth.

RESTAURACJA PROJEKT 44

System nagłośnienia

Projekt i dostawa systemu nagłośnienia restauracji

Wraz z firmą Dimension4 mieliśmy przyjemność wykonania projektu wraz z dostawą i wdrożeniem systemu nagłośnienia do restauracji Kuby Wojewódzkiego w Warszawie.

Dla pełnej funkcjonalności wykorzystaliśmy procesor DSP marki Biamp Systems Tesira Forte AI, panel ścienny do sterowania i zarządzania systemem Biamp Systems TEC-1s. Do intalacji wykorzystano głośniki Gallo Acoustics Micro DROPLET.