Prasa o nas

Pasywny zestaw głośnikowy DAS Audio ACTION-508
DAS Audio ACTION-508 to pasywny zestaw głośnikowy o konstrukcji bass-reflex z wylotami umieszczonymi z przodu. W środku znajduje się ośmiocalowy głośnik niskotonowy i jednocalowy przetwornik wysokotonowy umieszczony w rotacyjnej tubie o propagacji 90° x 60°. Obudowa wykonana jest ze sklejki brzozowej i pokryta czarną, estetyczną strukturą. Na pochwałę zasługują płozy z tworzywa sztucznego, dzięki którym obudowa nie porysuje się podczas użytkowania zestawu głośnikowego jako monitor podłogowy. Przetworniki chroni metalowa maskownica malowana proszkowo na czarno, z otworami w kształcie plastra miodu. Na dole umieszczone jest logo marki utrzymane w kolorystyce monochromatycznej. Tył to panel przyłączeniowy z dwoma gniazdami speakon. Przyłącze jest zdublowane, ponieważ daje to możliwość podłączenia więcej niż jednego zestawu głośnikowego pod konkretny kanał końcówki mocy w układzie „podaj dalej”. Na górze urządzenia wyfrezowana jest rączka do przenoszenia, zamontować je można na statywie kolumnowym lub powiesić za pomocą akcesoriów, które aplikuje się w otwory montażowe znajdujące się na obudowie.
DAS AUDIO EVENT-26A I EVENT-115A W SPECJALNEJ OFERCIE DLA INSTYTUCJI KULTURY
AVI Media – wyłączny dystrybutor marki DAS Audio w Polsce – udostępnia skierowaną do instytucji kultury interesującą ofertę na najnowszy ultrakompaktowy system liniowy tego producenta DAS Audio EVENT-26A z basami EVENT-115A oraz zaprasza do testów konfiguracji demo! Proponowany w ofercie system liniowy zbiera bardzo pochlebne recenzje na całym świecie. To nowoczesny, logicznie zaprojektowany lekki wielozadaniowy system liniowy, który może się poszczycić znakomitym brzmieniem, dużą efektywnością i sporym zasięgiem pracy. Dzięki zastosowaniu wydajnych układów DSP z filtrami FIR, DAS Audio EVENT-26A gwarantuje liniową odpowiedź fazową. System ten cechuje znacznie uproszczona obsługa i konfiguracja dzięki wyposażeniu DSP we wstępne ustawienia z filtrami kompensacyjnymi dla różnej ilości modułów w gronie. Istotną zaletą systemu jest lekkość modułów, mobilność dzieki dedykowanym wózkom transportowym "dolly" oraz wielość różnych sposobów montażu – podwieszenie na ramie, zestackowanie na basach, zestackowanie na ramie, montaż na sztycy lub statywie na dedykowanej ramie. Według zapewnień Michała Zelmana – właściciela firmy AVI Media – proponowane zestawy oferują zdecydowanie najlepszy stosunek jakości do ceny pośród dostępnych obecnie na rynku niewielkich systemów liniowych. W specjalnej promocji dla instytucji kultury AVI Media proponuje dwie konfiguracje sprzętowe: - 12 modułów EVENT-26A i 4 subbasy EVENT-115A w cenie poniżej 26,000 Euro brutto – konfiguracja po 6 modułów EVENT-26A w gronie plus 2 subbasy na stronę, - 6 modułów EVENT-26A i 2 subbasy EVENT-115A w cenie poniżej 14,000 Euro brutto - konfiguracja po 3 moduły EVENT-26A w gronie plus 1 subbas na stronę. AVI Media zaprasza instytucje kultury do testowania setów demo systemu liniowego DAS Audio EVENT-26A z basami EVENT-115A. Kontakt: Michał Zelman Adres e-mail: m.zelman@avimedia.pl Numer GSM: +48 724 150 176 Dystrybutor: AVI Media
Promocja D.A.S. Audio dla instytucji kultury
Firma AVI Media, oficjalny dystrybutor marki D.A.S. Audio w Polsce, ogłasza specjalną promocję dla instytucji kultury. Akcja dotyczy systemu liniowego EVENT-26A, który obecnie można kupić w wyjątkowej cenie. Przetestuj już dziś nowy system liniowy D.A.S. Audio. D.A.S. Audio EVENT-26A to profesjonalny system liniowy, który oferuje bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Pojedynczy moduł jest wyposażony w dwa przetworniki 6,5” oraz driver 1,75” rodem z serii Aero. Przetworniki zasila wzmacniacz wsparty 24-bitowym procesorem DSP, oferujący moc ciągłą 400 W oraz szczytową 800 W. Pełna gama akcesoriów montażowych pozwala na stworzenie nie tylko klasycznego, wiszącego grona, składającego się maksymalnie z 16 modułów z opcją wieszania subbasów nad gronem (maksymalnie 12 sztuk), ale też pozwala na bezpieczne stackowanie do 6 elementów lub umieszczenie na statywie. Waga jednego modułu wynosi zaledwie 16,5 kg co znacząco ułatwia transport i obsługę. Gotowe zestawy w promocyjnej cenie: 6x EVENT-26A i 2x EVENT-115A na stronę poniżej 26 000 EUR brutto 3x EVENT-26A i 1x EVENT-115A na stronę poniżej 14 000 EUR brutto Firma AVI Media deklaruje gotowość udostępnienia odsłuchu demo, tak aby potencjalny inwestor był pewien, że otrzyma produkt dopasowany do swoich potrzeb.
DAS AUDIO ALTEA-412A – AKTYWNY ZESTAW GŁOŚNIKOWY Z DSP Z FILTRAMI FIR
DAS Audio to hiszpańska marka, która w przyszłym roku będzie obchodzić 50-lecie istnienia. Mają własną nowoczesną fabrykę, projektują i produkują własne przetworniki, mają własne biuro projektowe, a także własną komorę bezechową. Są samowystarczalni, mają wiedzę, doświadczenie i głowy pełne dobrych pomysłów. I skutecznie walczą o rynek oferując mądrze zaprojektowane, nowoczesne systemy nagłośnieniowe w korzystnych cenach. Od pewnego czasu swoimi autorskimi rozwiązaniami technologicznymi dołączają do absolutnej czołówki na rynku. Wystarczy wspomnieć technologię DASaim – adaptacyjny system kompensujący nierównomierności pasma przenoszenia grona systemu liniowego. Do niedawna tylko dwie firmy miały skutecznie działający taki system kompensacji. Od dwóch DAS Audio jako trzeci producent na świecie może poszczycić się skutecznie działającym takim rozwiązaniem. Również w klasie „aktywnych plastików” - zestawów głośnikowych z obudowach z tworzywa sztucznego, wyposażonych we wbudowane końcówki mocy – DAS Audio tworzy nową jakość na rynku. Rodzina zestawów głośnikowych Altea obejmująca serie 400 i 700 jest wyposażona w DSP wykorzystujące do podziału pasma między przetwornikami filtry FIR pozwalające zachować wyrównaną odpowiedź impulsową. DAS Audio wykorzystuje wydajne końcówki impulsowe napędzające przetworniki własnego projektu z neodymowymi magnesami. Do testów otrzymaliśmy parkę zestawów zbudowanych na 12-calowych wooferach - DAS Audio Altea 412A. Jak się sprawdziły w akcji?
Green Hippo Hippotizer Nevis +
Firma Green Hippo, producent intuicyjnych i jednych z najbardziej zaawansowanych serwerów multimedialnych na świecie, zaprezentowała nowe urządzenie z rodziny Hippotizer. Nevis + powstał z myślą o szerokiej gamie mniej wymagających zastosowań, takich jak małe koncerty, spektakle teatralne, imprezy firmowe oraz produkcje telewizyjne w lokalizacjach, które mają ograniczenia logistyczne lub budżetowe. Nowy mediaserwer Green Hippo oferuje potężne możliwości pochodzące wprost od większych braci przy zachowaniu mobilnej i kompaktowej formy. Hippotizer Nevis + został zaprojektowany, aby zapewnić mniejsze, a przez to bardziej przystępne cenowo rozwiązanie do tworzenia, wizualizacji i odtwarzania wideo, ze wszystkimi funkcjami oprogramowania Hippotizer w standardzie. Nevis + zajmuje jedynie połowę przestrzeni rackowej, oferuje jedno wyjście DisplayPort 1.2 z programowym zarządzaniem EDID, dwa gniazda sieciowe i najnowsze wersje przyjaznych dla użytkownika narzędzi zawartych w oprogramowaniu Hippotizer V4.
DAS Audio Event w domu kultury Arsus
Dlaczego wywodząca się z Hiszpanii marka DAS Audio, pomimo obecności na polskim rynku, nie zdążyła jeszcze w pełni zbudować swojej pozycji w riderowym środowisku? Rodzimi realizatorzy, którzy mieli styczność z systemami tej firmy, o brzmieniu i walorach użytkowych mają opinie pozytywne, więc co stało na przeszkodzie? Prawdopodobną tezą jest dotychczasowy fakt rozbicia dystrybucji na kilka mniejszych, niezłączonych ze sobą podmiotów. Jednak ta sytuacja uległa zmianie, ponieważ oto od kwietnia 2019 roku wyłącznym dystrybutorem i jednostką odpowiedzialną za wsparcie techniczne DAS Audio na terenie Polski stała się, należąca do Michała Zelmana, firma AVI Media.
DAS AUDIO EVENT-26A I EVENT-115S W DOMU KULTURY ARSUS W WARSZAWSKIM URSUSIE
W czasach COVID-19 zaplanowane wcześniej instalacje i inwestycje ośrodków kultury mają dla naszej branży szczególne znaczenie. Nowy dystrybutor DAS Audio w Polsce – warszawska firma AVI Media – dostarczył do Domu Kultury Arsus w warszawskim Ursusie system, który będzie wykorzystywany zarówno w sali koncertowej Domu Kultury, w mniejszych salach koncertowych w lokalizacjach obsługiwanych przez załogę OK Arsus, jak w pobliskiej muszli koncertowej należącej do Ośrodka Kultury w Ursusie. Ten system to lekki i kompaktowy DAS Audio Event-26A wsparty modułami basowymi Event-115A. Skąd taki wybór? Dyrekcja Ośrodka Kultury Arsus poszukiwała lekkiego, mobilnego i prostego w obsłudze systemu nagłośnieniowego. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, środki na inwestycję były mocno ograniczone. Biorąc pod uwagę budżet i zadania, jakie stoją przed ekipą realizacyjną Ośrodka Kultury Arsus, wybór systemu DAS Audio Event-26A z basami Event-115S wydaje się być bardzo trafiony. Przy relatywnie niskiej cenie to przede wszystkim na wskroś nowoczesny i dobrze brzmiący system. Do tego kompaktowy i lekki, a dzięki szybkim opcjom konfiguracyjnym DAScontrol udostępnianym przez wbudowany procesor DSP, łatwy w obsłudze. Przygotowane wstępne presety dla różnej ilości modułów w gronie z zaimplementowanymi filtrami array'owymi sprawiają, że przygotowanie systemu do pracy w plenerze jest niezwykle szybkie i nieskomplikowane. Załoga OK Arsus przetestowała przed zakupem niewielki testowy zestaw składający się z 3 modułów szerokopasmowych Event-26A i jednego subbasu Event-115A na stronę. Zebrane opinie od realizatorów i publiczności uczestniczących w koncertach nagłaśnianych systemem DAS Audio utwierdziły ekipę OK Arsus o słuszności wyboru.
Dwudrożny zestaw głośnikowy DAS Audio Altea-415
Od 1971 roku firma DAS Audio pracuje nad coraz to bardziej zaawansowanymi zestawami głośnikowymi. To doświadczenie widać w produktach tej firmy, zarówno pod względem projektowanych obudów, jak i zastosowanych przetworników. Jak sami twierdzą, dźwięk jest wszędzie, więc urządzenia, które produkują, są wszechstronne. W ofercie mają zarówno systemy liniowe, jak i źródła punktowe. Przedstawicielowi tego drugiego gatunku przyjrzę się bliżej.Altea-415 to dwudrożny zestaw głośnikowy w obudowie z tworzywa sztucznego. Kształt tej obudowy umożliwia zastosowanie urządzenia jako monitor podłogowy lub jako system frontowy, postawiony na zestawie niskotonowym lub na statywie kolumnowym. Co więcej, znajdziemy także punkty M8 do podwieszania. Są też aż cztery rączki do wygodnego transportu zestawu. Przetworniki chroni stalowa maskownica pomalowana na czarno z estetycznym logiem na dole. Tył urządzenia to dwa gniazda speakon umożliwiające połączenie go do końcówki mocy.
DAS AUDIO EVENT-26A I EVENT-115A – AKTYWNY KOMPAKTOWY I LEKKI SYSTEM LINIOWY [ISE 2020]
Michał Zelman z firmy AVI Media – wyłącznego dystrybutora marki DAS Audio w Polsce, prezentuje najnowszy ultra kompaktowy system liniowy z DSP wyposażonym m.in. w filtry FIR zapewniające liniową odpowiedź fazową i częstotliwościową nowego systemu – DAS Audio EVENT-26A z subbasami EVENT-115A. Zapraszamy do zapoznania się z tym interesującym materiałem z targów ISE 2020 w Amsterdamie!
Fabryka DAS Audio
W dniach 5-7 listopada dzięki uprzejmości firmy AVI Media mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjeździe, którego głównym celem było zwiedzanie nowoczesnej fabryki DAS Audio w Walencji. Dzięki kilkudniowemu pobytowi mogliśmy zapoznać się z całym procesem produkcyjnym oraz porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za działalność firmy.Idea firmy rodzinnej funkcjonuje tu od samego początku. Świadomość bycia blisko klientów motywuje do pracy i osiągania celów. Wsparcie i budowanie pozytywnych relacji jest częścią DNA firmy.
DAS Audio EVENT-26A i EVENT-115A
Podczas tegorocznych targów NAMM Hiszpanie zaprezentowali nowy, ultra kompaktowy, aktywny system liniowy składający się z szerokopasmowego modułu Event-26A oraz subwoofera Event-115A. System nazywany jest ultra kompaktowym, gdyż waga modułu to jedyne 16 kg, a waga subwoofera to jedyne 37 kg, co stanowi nie lada wynik, jak na system liniowy.
Gallo Acoustics-droplet
Firma Gallo Acoustics poinformowała, że dostępne są nowe kolory głośników wiszących z serii Droplet. Głośniki wiszące Droplet są alternatywą dla głośników wolnostojących oraz sufitowych. Powstały z myślą o pomieszczeniach o otwartej architekturze i wysokich sufitach. Ich zastosowanie pozwoli nie tylko na wprowadzenie najwyższej jakości dźwięku w adoptowanym pomieszczeniu, lecz również na jego udekorowanie.
Gallo Acoustics- seria outdoorowa
Nowa outdoorowa seria od Gallo Acoustics Wkrótce pojawi się nowa seria zewnętrznych głośników marki Gallo Acoustics. – Od wielu lat klienci proszą nas o stworzenie głośników zewnętrznych odpornych na warunki atmosferyczne. Mamy przyjemność poinformować, że po wytężonej pracy, sprostaliśmy oczekiwaniom naszych partnerów.
Das QUANTUM
Czasy, gdy elementy stałych instalacji nagłośnieniowych straszyły wyglądem i reprodukowały fatalnej jakości dźwięk, na szczęście bezpowrotnie minęły. Obecnie kolumny czy zestawy głośnikowe przeznaczone do montażu muszą nie tylko wiernie reprodukować dźwięk, lecz także mieć kompaktowe rozmiary i estetyczny wygląd, by wkomponować się we wnętrze. Marka DAS przedstawiła serię Quantum, która spełnia wszystkie te wymogi.
Wywiad z Michałem Zelmanem
W miesięczniku AVIntegracje możemy przeczytać wywiad z założycielem firmy AVIMEDIA – Michałem Zelmanem. Twórca i szef firmy AVIMEDIA, Michał Zelman zaczynał swoją przygodę w szeroko pojętej branży w latach dziewięćdziesiątych.
Green Hippo w AVIMedia
Marka Green Hippo powstała w 2000 roku. Każdego dnia pracuje nad rozwojem swoich własnych technologii i produktów, które możemy obecnie zauważyć na rynku instalacyjnym. Miło jest nam poinformować, że firma AVI Media jest oficjalnym dystrybutorem marki Green Hippo na terenie Polski.
DAS Audio w MS Audio Lighting – Rozmowa z Maciejem Szmytem
MS Audio Lighting istnieje od 2011 roku i oferuje kompleksowe usługi z zakresu nagłośnienia oraz oświetlenia, a także budowy scen stacjonarnych i mobilnych. Firma z Pucka zajmuje się realizacją koncertów plenerowych, przygotowywaniem instalacji stałych, a także obsługą różnego rodzaju eventów, targów i konferencji. Od samego początku MS Audio Lighting konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku i poszerza portfolio sprzętowe, którego ważnym ogniwem jest system nagłośnieniowy DAS Audio Event.
Nowy przedstawiciel marki D.A.S Audio na terenie Polski
Miło jest nam poinformować, że z początkiem sierpnia 2019 r. firma AVI Media została wyłącznym dystrybutorem marki D.A.S Audio na terenie Polski. Firma AVIMedia powstała jako efekt doświadczeń zbieranych przez dwadzieścia lat na rynku audiowizualnym i scenicznym. Celem firmy jest dostarczenie najwyższej jakości usług w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne dostępne na rynku.
Współpraca AVI Media i Konsbud Audio
Miło jest nas poinformować, że firma AVI Media wraz z Konsbud Audio podpisała umowę redystrybucyjną nas serie ALTEA i ACTION firmy D.A.S Audio. D.A.S Audio to hiszpańska marka posiadająca w swojej ofercie systemy nagłośnieniowe przeznaczone do instalacji stałych, a także aplikacji mobilnych. Firma AVI Media jest oficjalnym dystrybutorem marki D.A.S Audio na terenie Polski.
Symulator systemu DAS Audio Event
Symulator systemu Event to aplikacja, która działa na bazie przeglądarki internetowej, w której każdy użytkownik systemu Event może w łatwy sposób dokonać symulacji oraz konfiguracji działania swojego systemu. Program jest łatwy w obsłudze, gdyż nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Na stronie startowej SPS wybiera się język, a następnie przechodzi do konfiguracji.