Nagłośnienie obiektów sportowych w Centrum Szkoleniowym Cracovia Training Center

AVI MEDIA na zlecenie firmy Ekspander z Krakowa wykonała projekt oraz dostarczyła system nagłośnienia boiska piłki nożnej oraz trybun do centrum szkoleniowego CRACOVIA TRAINING CENTER, mieszczącego się w miejscowości Rączna pod Krakowem.

Nowy ośrodek treningowy Pasów to rozbudowany i w pełni wyposażony kompleks, którego całkowita powierzchnia wynosi blisko 90 tys. metrów kwadratowych. 

Nagłośnienie stadionu

W jego obrębie zawodnicy mają do dyspozycji aż pięć pełnowymiarowych boisk o naturalnej nawierzchni. Boisko główne wyposażone zostało w system podgrzewania murawy, a jego zadaszona trybuna może pomieścić ponad 500 widzów.

Nagłośnienie stadionu

Jakie nagłośnienie zostało wykorzystane w realizacji?

 

Do nagłośnienia boiska posłużyło osiem zestawów głośnikowych dalekiego pola marki DAS AUDIO – OVI12 w wersji IP54, a do nagłośnienia trybun cztery takie zestawy. Głośniki są zasilane za pomocą instalacyjnych wzmacniaczy DAS Audio z serii PA.

Nagłośnienie stadionu

Zastosowane zestawy głośnikowe DAS AUDIO OVI12 doskonale sprawdzają się do nagłaśniania obiektów sportowych o dużej powierzchni, jak hale sportowe, boiska, duże sale konferencyjne, baseny, kluby jeździeckie, inne kluby sportowe.

Nagłośnienie Stadionu

OVI 12 to zestaw składający się z 12-calowego, koaksjalnego głośnika nisko-średniotonowego oraz 1 calowego drivera, zamkniętych w obudowie z polipropylenu. Unikatowa budowa pozwala na montaż zestawu na ścianie, suficie, podwieszenia na dźwigarach, czy też za pomocą dodatkowych akcesoriów zastosowania go jako głośnik wiszący. Wysoki SPL wynoszący 96 dB przy 1W/1m oraz kąt dyspersji 90 stopni koaksjalnie sprawiają, iż do nagłośnienia dużej powierzchni potrzebna jest zdecydowanie mniejsza ilość zestawów niż w przypadku innych produktów. Do równomiernego pokrycia dźwiękiem hali z boiskiem do koszykówki, przy założeniu montażu głośników do dźwigarów na wysokości 6 metrów, wystarczyć będą cztery zestawy OVI 12.

Nagłośnienie stadionu


Jak wykonaliśmy nagłośnienie?

W przypadku CRACOVII, ze względu na zastaną infrastrukturę, zestawy głośnikowe służące do nagłośnienia boiska musiały zostać zainstalowane na słupach oświetleniowych, co nie zmienia faktu, że i w tym przypadku spełniają swoje zadanie, pokrywając dźwiękiem całe boisko. Do nagłośnienia głównej trybuny posłużyły cztery zestawy OVI 12.

Dodatkowo dostarczyliśmy zestawy serii ARTEC 510 do nagłośnienia małej trybuny wewnątrz hali sportowej obiektu.

Nagłośnienie stadionu

Zaawansowane systemy nagłośnienia obiektów sportowych

Firma DAS AUDIO, hiszpański producent systemów nagłośnienia, którego wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski jest firma AVI MEDIA posiada bardzo szeroki asortyment służący do nagłośnienia obiektów sportowych, na który składa się kilka serii produktowych – OVI, BIDRIVER, HQ, WR, ARTEC.

Nagłośnienie stadionu

Firma AVI MEDIA poza samą dystrybucją profesjonalnych systemów elektroakustycznych pełni również usługi projektowe oraz doradcze w zakresie systemów multimedialnych. Wykonujemy profesjonalne projekty nagłośnienia poparte symulacją akustyczną oraz kompleksową dokumentację projektową dotyczącą multimediów, jak tablice wyników, systemy informacji wizualnej, DS., rezerwacji sal.

Zapraszamy do współpracy.

 

 

 

Wróć