Dystrybutor systemów marki DAS Audio

AVI MEDIA od marca 2019 roku jest wyłącznym dystrybutorem systemów elektroakustycznych marki DAS Audio na terenie Polski.

 

O marce DAS Audio

 

DAS Audio sprawia, że dźwięk jest lepszy i mocniejszy. Firma od początku istnienia kieruje się pasją. Jej siłą są też oddani pracownicy. Systemy DAS Audio są narzędziami dla profesjonalistów, a ich wydajność, trwałość i niezawodność mają kluczowe znaczenie.

 

DAS Audio to rodzinna firma, której kultura została ukształtowana bardzo wcześnie. Wierzy w pozostawanie blisko klientów oraz docenianie ich entuzjazmu i poświęcenia w tym, co robią. Jest to częścią jej DNA.
Działania DAS Audio opierają się na głębokim szacunku dla ludzi i ich pracy, a także na szacunku dla własnego biznesu. Firma dba o pracowników, klientów i dostawców. Jest to kamień węgielny jej sukcesu.

 

Od 1971 roku celem DAS Audio jest ciągłe ulepszanie produktów i usług. To doświadczenie dało firmie możliwość oferowania rozwiązań technologicznych, które w pełni zaspokajają potrzeby jej klientów. Tak jak dźwięk jest wszędzie, tak i systemy DAS Audio są używane na co dzień na całym świecie.

 

Producent systemów elektroakustycznych

 

Od 1971 roku DAS Audio projektuje i produkuje wszystkie komponenty systemów elektroakustycznych. Jest to część DNA firmy, która wierzy, że tylko w ten sposób może zagwarantować swoim klientom optymalną jakość i wydajność systemów. Projektowanie i wytwarzanie wszystkich elementów pozwala na unikalną w branży elastyczność i precyzję w procesie koncepcyjnym.

 

Na systemy DAS Audio składają się:

 

  • przetworniki

 

„Różnica pomiędzy adaptacją i dostosowywaniem ”

 

Przetwornik jest jednym z elementów, który najbardziej wpływa na końcowe działanie systemu nagłaśniającego. Podczas opracowywania przetwornika precyzja ma ogromny wpływ na niezawodność i wierność dźwięku.

 

Dział R&D pracuje nad rozwojem przetworników, wykorzystując innowacyjne narzędzia. Przeprowadza analizę elementów skończonych, przewidywanie liniowego i nieliniowego zachowania głośników, analizę wydajności w rzeczywistych konfiguracjach z aplikacją itp. Możliwość projektowania i produkcji przetworników daje swobodę sięgania po ten ostateczny środek, który czyni różnicę w końcowym efekcie.

 

  • elektronika

 

„Systemy aktywne są częścią naszej kultury”.

 

DAS Audio zapewnia wysoką jakość dźwięku i niezawodność systemów – wszystkie systemy w serii wytwarzają takie samo brzmienie.

 

Systemy aktywne zapewniają szczegółową kontrolę wydajności i działają niezawodnie dzięki ciągłemu monitorowaniu napięcia i prądu. Umożliwiają to funkcje takie, jak kontrola stanu przetwornika.

 

Zwiększony zakres dynamiki w dużych systemach możliwy jest dzięki dedykowanemu wzmacniaczowi na kanał i obudowę.

 

Najnowsze technologie DSP takie, jak przetwarzanie filtra FIR, DASaim czy zdalne sterowanie i monitorowanie pozwalają nam podnieść systemy na najwyższe poziomy wydajności.

 

Łatwość obsługi systemów pozwala na ich bezproblemowy wynajem firmom.

 

Aby zaspokoić potrzeby naszych klientów, projektując systemy pasywne, zawsze oferujemy niezbędne zewnętrzne wzmocnienie, które pomaga osiągnąć te same wyniki zarówno w zakresie dźwięku, jak i niezawodności.

 

  • obudowy i akcesoria

 

„Elementarna część projektu systemu”

 

Struktura fizyczna, tworzona z wykorzystaniem oprogramowania projektowego, przechodzi testy akustyczne i wytrzymałościowe. Uwzględniane są przy tym różne zmienne:

 

• sztywność – aby uniknąć wibracji, które mogą wpływać na definicję dźwięku,
• odporność – sprzęt musi wytrzymać nie tylko próbę czasu, ale także narażenie na czynniki zewnętrzne takie, jak pogoda lub ryzyko związane z transportem,
• użyteczność – systemy muszą być łatwe w użyciu i wygodne w obsłudze zarówno podczas transportu, jak i instalacji.

 

Oprócz projektowania obudów DAS Audio nie tylko pracuje nad podstawowymi akcesoriami do każdego systemu, ale i oferuje również akcesoria szyte na miarę potrzeb klienta końcowego.

„Nasze pochodzenie, nasza pasja”

Od 1971 roku DAS Audio w swojej siedzibie w Walencji w Hiszpanii projektuje i produkuje praktycznie wszystkie komponenty wchodzące w skład systemów:

nagłośnienia instalacyjnego,
nagłośnienia scenicznego,
nagłośnienia do klubów muzycznych, pubów i restauracji,
nagłośnienia obiektów sportowych.